jakie-zdjecia-na-tindera-facebooka-o-tym-musisz-pamietac polina-rytova blog fotograf

Jakie zdjęcia na Tindera, Facebooka? O tym musisz pamiętać!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki wpływ na Twój wizerunek w sieci mają zdjęcia, które udostępniasz w mediach społecznościowych? Podobno jak Cię widzą, tak Cię piszą. A skoro tak, to

A wszystko zaczęło się od pewnej historii…


Pewnie zastanawiasz się, co skłoniło mnie do tego, żeby skupić się na czymś z pozoru oczywistym, czyli analizie zdjęć na portale randkowe i społecznościowe. Otóż inspiracją do takiego tematu stali się dla mnie pewni mężczyźni. Dobrze ubrani, pewni siebie, uśmiechnięci i… szukający tej drugiej połówki. Skontaktowali się ze mną w konkretnym celu – potrzebowali, żebym zrobiła dla nich fajne zdjęcia na Tindera. Wydawało im się, że poradzą sobie z tym sami, jednak ostatecznie postanowili skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa, czyli mnie. Zrobiliśmy fajne sesje, a efekty naszej pracy widoczne są już na profilach moich klientów.

To jednak dopiero początek – facetów, którzy potrzebują atrakcyjnych zdjęć na Tindera, Facebooka lub Instagram jest coraz więcej. Dlatego dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą paroma wskazówkami, które wyszperałam w Internecie. Zobacz, może Tobie też się przydadzą:

  1. https://swipelife.tinder.com/post/tinder-photo-tips-for-guys
  2. https://www.tinderseduction.com/best-tinder-pictures-for-more-profile-matches/
  3. https://blog.photofeeler.com/tinder-photo-size-tinder-picture-size-tinder-aspect-ratio-image-dimensions-crop/


1. Fajne zdjęcie profilowe to podstawa!


No dobra, ale co to dokładnie znaczy? Pamiętaj, że Twoje zdjęcie profilowe decyduje o tym, czy dziewczyna zwróci na Ciebie uwagę, czy… no cóż, będzie szukać dalej. Pierwsze zdjęcie na Twoim profilu MUSI pokazywać całą Twoją twarz. Obraz nie może być rozmazany, a Ty możesz albo patrzeć prosto na kamerę, albo lekko odchylić głowę, jednak tak, by cała twarz wciąż pozostawała widoczna.  2. Nie udawaj - ona i tak się wszystkiego domyśli!


Ta zasada tak naprawdę obowiązuje podczas  robienia wszystkich zdjęć, nie tylko tych do portalu randkowego. Możesz udawać kogoś, kim nie jesteś, ale po co? Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, dlatego pokaż się z jak najlepszej strony. Lubisz uprawiać sport? Wybierz zdjęcie z górskiej wycieczki lub wyprawy rowerowej.  A może masz niecodzienne pasje, które odzwierciedlają Twoją osobowość? Pokaż je na zdjęciu!


3.    Umieść na swoim profilu 4-5 zdjęć


Podkreślisz w ten sposób swoją wiarygodność i zyskasz większe zainteresowanie wśród tych, którzy będą przeglądać Twój profil. Dlaczego jest to tak istotne? Dodając kilka swoich zdjęć, na każdym z nich będziesz wyglądać nieco inaczej, dzięki czemu inni będą w stanie lepiej wyobrazić sobie Twój prawdziwy wizerunek.


4.    Postaraj się, żeby zdjęcia na Twoim profilu były różnorodne


Najgorszą z możliwych opcji jest wrzucenie kilku zdjęć, na których wyglądasz dokładnie tak samo – z drobnymi zmianami w stylizacji. Zwróć uwagę, żeby na Twoim profilu znalazły się różne ujęcia Twojej osoby – jedno z bliskiej odległości, prezentujące Twoją twarz i uśmiech, kolejne z nieco dalszego planu, gdzie dobrze będzie widać Twoją sylwetkę. Na jeszcze innym pokaż siebie ze swoimi pasjami i miejscami, które lubisz najbardziej. Ale! Pamiętaj też, żeby nie przesadzić z tą różnorodnością. Jest kilka typów zdjęć, o których lepiej, żebyś zapomniał na Tinderze, Facebooku i innych portalach. O jakie zdjęcia chodzi?

O tych zdjęciach warto pomyśleć

O tych zdjęciach zapomnij!

✔️ pokaż swoje tatuaże

✔️ załóż mundur - ona zobaczy, że jesteś męski i odważny

✔️ uśmiechnij się - to naprawdę działa na kobiety!

✔️ dodaj przynajmniej jedno czarno-białe zdjęcie

✔️ zrób sobie fajne zdjęcie na plaży

✖️ zdjęcia grupowe - ona chce zobaczyć Ciebie, a nie Twoich znajomych

✖️ selfie - a już na pewno nie selfie z siłowni!

✖️ zdjęcie na motocyklu - kask lub motocykl mogą odciągnąć jej uwagę od Twojej osoby


5. Pomyśl nad ciekawą stylizacją


Nie martw się, nie chodzi mi tu o to, żebyś od razu zatrudniał stylistkę modową (chociaż taka stylizacyjna wróżka może naprawdę zdziałać cuda!) i wydawał krocie na nowe ubrania. Zastanów się, w czym czujesz się wygodnie i naturalnie, jakie stylizacje podkreślają Twoją sylwetkę i dodają pewności siebie. Nie chowaj się za czapką bejsbolówką lub dużymi ray-banami. Pozwól innym zobaczyć siebie w całej okazałości, bez zbędnych dodatków, które zasłaniają Twoją twarz.

 

6.    Pokaż się na zdjęciu ze swoim zwierzakiem


Tak, wiem – też na początku było to dla mnie dziwne. Ale skoro masz pokazać siebie z każdej strony, to warto, by inni poznali jedną z Twoich miłości – ukochanego psa, kociaka, a nawet szynszyla! :) Jest tylko jedno “ale”. Nigdy nie dodawaj zdjęcia, na którym widać tylko Twojego zwierzaka - zawsze pokazuj się razem z nim.

 

7.    Dystans do siebie to podstawa!


Każdy z nas lubi ludzi pozytywnie zakręconych, z poczuciem humoru i radosnym usposobieniem. Pokaż na zdjęciu, że Ty też potrafisz śmiać się z siebie i lubisz zarażać innych optymizmem. Ważne, byś potrafił to zrobić w inteligentny i nienachalny sposób. :)

 

8.    Zadbaj o jakość zdjęć


To jedna z najważniejszych kwestii, o jakich powinieneś pamiętać w przypadku zdjęć do mediów społecznościowych lub na portale randkowe. Postaraj się wykorzystywać wyłącznie fotografie wysokiej jakości – wyraźne, z odpowiednim kontrastem i dobrze ustawioną głębią ostrości. Cała uwaga ma być skupiona na Tobie, a nie na słabej jakości zdjęcia.

 

Wciąż masz problem ze zrobieniem fajnych zdjęć na Facebooka lub Tindera? Nie trać czasu na pstrykanie wciąż tych samych selfie, które zamiast pokazywać Twoją wyjątkową osobowość, odstraszają każdego, kto na nie spojrzy. Skontaktuj się ze mną – wspólnie zastanowimy się nad tym, jakie zdjęcia powinny znaleźć się na Twoim profilu na portalu randkowym, a z jakich powinieneś zrezygnować. Jeśli zdecydujesz się na sesję zdjęciową ze mną, pokażę Ci kilka patentów na to, jak pozować do zdjęcia, żeby wyglądać atrakcyjnie. Współpracująca ze mną stylistka pomoże Ci dobrać stylizacje odpowiednie do Twojej sylwetki - uwierz mi, że poziom Twojej pewności wzrośnie natychmiastowo! Może to właśnie ta sesja zdjęciowa sprawi, że już niedługo znajdziesz w Internecie miłość swojego życia?

Komentarze